Mamut się zmienia. Jeszcze nie widać co tu będzie. Jedno jest pewne. Raczej teren nie będzie ogólnie dostępny. Świadczą o tym powstające płoty. Cieszą jednak inwestycje bo miejsce to moim zdaniem zasługuje na dobrego gospodarza. Oczami wyobraźni w miejscu nawiezionego piachu widzę piękną plażę, dalej gdzie leżą w wodzie przystań dla łodzi, może małych żaglówek? przy wjeździe duży parking, przy nim knajpa z hotelem i salą na wesela, oczywiście dużo stanowisk dla wędkarzy, coś w rodzaju Eldorado bo chyba na Wodną Krainę to trochę za mała plaża.

 

Niestety w poprzednim artykule dotyczącym powstania parafii JPII niezbyt trafnie określiłem miejsce jej powstania. Pewnie tamto było by lepsze bo bliżej głównej drogi. Teraz kaplica jest nieco na uboczu. Miejsca nie za dużo. Ale na pewno zaczyna w warunkach lepszych niż parafia Matki Bożej Częstochowskiej, w której na początku nabożeństwa odprawiały się w namiocie.

 

Na naszym garwolińskim rynku medialnym pojawił się nowy twór. Robi się tu naprawdę ciasno. Niedawno pisałem o wirtualnym Garwolinie a teraz kilka słów o Garwolińskim info.

 

Czasem trzeba coś pobudować a czasem wystarczy tylko decyzja. Taką decyzję zamierza podjąć biskup Zbigniew Kiernikowski podnosząc nasz kościół do godności kolegiaty.

Ładny i chyba nietypowy jak na warunki garwolińskie murowany dom pamiętał chyba czasy wojenne. W tamtych czasach przeważała zabudowa drewniana. Stał koło Urzędu Pracy. Niestety już nie istnieje. Została po nim wyrównana ziemia. Wygląda na to że grunt w tym miejscu jest więcej warty niż sam dom. Zamiast niego pewnie będziemy mieli kolejne sklepy.

 

Ostatnio kolega kordian na łamach forum grajdol.pl reklamował swoje nowe dzieło. Dziś już można tam wejść i zobaczyć. 
Portal firmują dwa znane nazwiska w świecie naszych lokalnych mediów: Justyna Dybcio i Łukasz Korycki.
Myślę że to może podnieść poziom garwolińskiego życia internetowego. Oczywiście pod warunkiem, że starczy im zapału na pracę w czasie wolnym od pracy.

 

Gdy powstawał jego konstrukcja opierała się na słupach. Były tylko stropy i słupy i żadnych ścian zewnętrznych.

 

Jednym z pierwszych tematów które podjąłem na forum to kompletny chaos na słupach ogłoszeniowych. Jak podał portal Wirtualny Garwolin stan ten ma się niedługo zmienić.