Poranek na moście Poniatowskiego przed nami samochód z kogutem Taxi chwila przyjrzenia - brak rur wydechowych - znaczek Tesli. |Coś słyszałem o tym. Miała być pierwsza taka taksówka w Warszawie. A potem następny szok! Blachy WG.

Nie wiem czy na bieżąco jestem w przeglądzie naszej garwolińskiej prasy i portali. Nigdzie nie spotkałem informacji o możliwych pracach przy głównym skrzyżowaniu w Garwolinie. Tymczasem znaki które mógł  zostawić geodeta mówią że będzie realizowany dodatkowy pas do skrętu w prawo i być może prosto. Umożliwi stworzenie możliwości skrętu w lewo bez blokowania ruchu w innych kierunkach. To rozwiązanie bardzo by poprawiło ruch na tym skrzyżowaniu. Oby jak najprędzej go zrobiono mimo, że zabierze nieco miejsca dla pieszych. 

Pan Ekiert promuje zdrowy styl bycia hasłem "wszyscy na rowery" tym razem chyba wszyscy siedli na motocykle. W niedziele 6 maja na zarzeczu było ich naprawdę dużo. Chyba wytworzyła się nowa moda na spędzenie wolnego czasu. Na zachodzie takimi motocyklami na ogół objeżdża się bary. Niestety piwo z kwadratu nie dla kierowców tych maszyn ;)

 

Wydaje mi się że do wielu wypadków dochodzi w święta kiedy się pokazuje fantazję przed kolegami lub koleżankami. Myślę że to było przyczyną wczorajszego wypadku przy Mazowieckiej. Nie widziałem go na żywo tylko można się domyślać przebiegu po skutkach.

 

Na święcie starówki pojawił się samochód który był w stanie takim jakby wczoraj wyszedł z fabryki. Niestety wtedy nie dowiedziałem się o nim niczego. Sprawę wyjaśniła wycieczka którą odbyłem z Ludowym Towarzystwem Kulturalno-Naukowym. Rozwiązanie zagadki jest we wsi Ptaki koło Siennicy gdzie swoje Biuro rekonstrukcyjno-techniczne Zabytkowej Inżynieriii Pojazdowej ma pan mgr inż Zbigniew Nowosielski. A ciężarówka z logo Wedla to Chevrolet 158 następca modelu 157 produkowanego przed wojną w Polsce. http://oldtimery.com/index.php?option=com_content&view=article&id=376:polski-chevrolet-157-&catid=31:autobusy-i-ciarowki&Itemid=1Więcej zdjęć tego i innych odbudowanych przez niego pojazdów można znaleźć na stronie http://www.br-tzip.pl/pl/galeria/chevrolet-158.html

Lądowisko przy szpitalu działa już jakiś czas. Jednak dopiero teraz miałem okazję obejrzeć jego działanie z bliska. Oczywiście nie byłem na taką ewentualność przygotowany więc użyłem podręcznej komórki i nagrałem to co widziałem.

Jak widać na zdjęciach są tacy co chcą już być na tym miejscu. A może tylko dostają ostrzeżenie, że jeśli tak dalej będą jeździć to się tu znajdą?

Wreszcie po wielu latach od powstania pomysłu ruszyły prace przy uzbrajaniu terenu Strefy Aktywności Gospodarczej. Powstaje nowa droga doprowadzono media. Wszystko wydaje się bardzo piękne tylko czy nie za późno? Czasy prosperity jakoś minęły, końca kryzysu nie widać. Czy znajdą się chętni żeby wybudować tu firmy które dadzą nowe i oczywiście dobrze płatne miejsca pracy? Czy tereny wykupią lokalni przedsiębiorcy traktując je jako lokatę kapitału? A no pożyjemy zobaczymy...